Ćwiczenia EmCom Polska – Red Dusk

Ćwiczenia EmCom Polska – Red Dusk

2023-06-08 przez sq5t

Przed nami ćwiczenia „Red Dusk” które odbędą się 17 czerwca 2023 w godzinach 18:00 – 22:00. Tym razem kładziemy nacisk na nawigację offline w terenie.

Nim przejdziesz dalej ważna informacja, jeżeli chcesz (lub będziesz) uczestniczyć w ćwiczeniach jako koordynator to proszę obowiązkowo wypełnić formularz dostępny pod adresem https://emcom.net.pl/cwiczenia/. Jeżeli będziesz uczestnikiem to również zachęcamy do oznaczenia się na mapie. Szczegółowy plan ćwiczeń jest dostępny pod adresem  https://emcom.net.pl/content/uploads/2023/06/Red-Dusk-czerwiec-2023.pdf

Do nawigacji w terenie można użyć klasycznie papierowej mapy jak i nowoczesnych rozwiązań które są w stanie działać offline. Jednym z takich rozwiązań jest użycie nawigacji ręcznych, np. Garmin ale nie każdego będzie stać na taki wydatek. Z pomocą przychodzą nam aplikacje takie jak:

– OsmAnd (Android, iPhone)

– Here WeGo (Android, iPhone)

Oczywiście powyższe przydadzą się dla uczestników będących w terenie. A co dla stacji Net Control? Tutaj możemy śmiało użyć AprsIS32 czy Xastir które, po odpowiedniej konfiguracji, pozwalają korzystać z map pobranych wcześniej.

Dla Waszej wygody przygotowaliśmy mapę stacji które zgłosiły się do ćwiczeń i wyraziły zgodę na umieszczenie na mapie. Mapa jest aktualizowana na bieżąco więc liczba pinezek na mapie jest aktualna tylko i wyłącznie na chwilę zobaczenia mapy. Jak doświadczenie nam pokazuje w ćwiczeniach uczestniczy o wiele więcej osób niż się faktycznie zgłasza. Dane, którymi jest wypełniona mapa, zostaną zanonimizowane tuż po ćwiczeniach. Dane te zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie w celach analizy rozbudowy i działań federacji Emcom Polska i stowarzyszeń do niej należących.